Otázky a odpovědi - Výroba cejchů a raznic

Vše co vás zajímá o cejchu pro vypalování do dřeva a raznicích na kůži - odpovědi na všechny vaše dotazy ohledně našich produktů a služeb naleznete zde.

Jaký má být formát souboru?

Preferuji vektorové formáty jako AI, EPS, SVG, PDF a DXF, protože si zachovávají kvalitu při jakémkoli zvětšení. Dokážu však také pracovat se soubory JPEG a PNG. V případě potřeby mohu po odsouhlasení logo upravit tak, aby byl výsledek ostrý a přesný. Podrobněji viz článek ZDE

Jak dlouho trvá výroba?

Po zadání objednávky počítej s výrobou cejchu na dřevo a razidla na kůži 2-7 pracovních dnů, v mnoha případech však budu rychlejší.

Kam odesílám?

Doručuji do České republiky, Slovenska, všech částí Evropy, USA, Anglie, Irska, Austrálie, Kanady, na Nový Zéland, do Asie a do mnoha dalších částí světa. Pokud si nejste jisti, kontaktujte mě prosím e-mailem na info@cejchujeme.cz nebo pomocí kontaktního formuláře na webových stránkách.

Nejsem si jistý, zda je můj grafický návrh vhodný, pomůžete mi?

Kontaktuj mě prosím e-mailem na info@cejchujeme.cz nebo pomocí kontaktního formuláře na webových stránkách. Rád vám poradím.

Je elektrický ohřev vhodný na kožené výrobky?

Elektrický ohřev je sice perfektní pro branding dřeva, ale nedoporučuji ho používat na kůži, protože kůže bude mít tendenci kůži rychle spálit, pokud si nedáte pozor.

Jak zahřát cejch na dřevo?

Doporučuji použít propanový hořák nebo alternativně můj elektrický ohřev. Upozorňuji, že elektrický ohřev je vhodný pouze pro cejchy o velikosti 5 cm (max 5 cm x 5 cm) a menší a je kompatibilní pouze se síťovým napětím 220-240V (např. Spojené království, Austrálie, Evropa).

Jak dlouho trvá, než se elektrický ohřev na dřevo zahřeje?

Doba ohřevu mé elektrického cejchu na dřevo závisí na velikosti matrice. Menší cejchy se mohou plně zahřát za 5 minut, zatímco větší cejchy mohou trvat až 30 minut. Upozorňuji, že cejchy zahřívané propanovým hořákem se obvykle zahřívají rychleji.

Musím si ke každému cejchu koupit nový elektrický ohřev?

Vůbec ne! Moje razidla do kůže a cejchy na dřevo jsou modulární a lze je jednoduše odšroubovat od elektrického ohřevu, takže pro více matric je potřeba pouze jeden elektrický ohřev.

Jak zjistím, jakou velikost potřebuji objednat?

Možnosti šířky a výšky velikosti na stránkách produktů se vztahují k šířce a výšce cejchu. Přesnou velikost grafiky mi napište do poznámky u objednávky nebo do mailu.  Při zvětšování nebo zmenšování designu vždy zachovám jeho proporce, aby vše vypadalo správně. Doporučuji objednat vždy zvětšit matrici větší o celkem 0,5cm v každém rozměru, aby okolo grafiky cejchu vznikla ochranná oblast, která grafiku bude chránit proti nechtěnému poškození.

Jak dlouho mám držet cejch na dřevě?

Doba držení cejchu na dřevě se bude lišit v závislosti na druhu dřeva, do kterého se vypaluje, a také na teplotě samotného cejchu. Obvykle se dosahuje nejlepších výsledků, když se cejch drží na dřevě po dobu 2 až 5 sekund. Proveďte test na odpadovém dřevě a ujistěte se tak, že je cejch dostatečně nahřátý, aby během tohoto časového okna dřevo označil.

Mám dřevo před výpalem namočit?

Doporučuji dřevo před výpalem lehce postříkat vodou. Pomůže to regulovat teplo sálající z cejchu a zanechá ostřejší výsledek s menším opalem.

Musí být kůže před ražbou mokrá?

Zvlhčit se má pouze hovězí hlazená kůže, a to pouze na straně, která se bude razit. Pro jiné typy kůže, jako je chromočiněná kůže a umělé kůže, doporučuji použít Vřetenový lis společně s teplovzdušnou pistolí (nebo fénem!) pro zahřátí raznice, aby se kůže změkčila a udržela si ražbu. Cejchy je také možné použít do termolisů pro horkou ražbu

Můžu s cejchy dělat foliovou ražbu?

Samozřejmě, foliová ražba není pro raznici žádný problém! Razidla a cejchy mají standardně na zadní straně otvor se závitem M10, který umožňuje integraci s mnoha běžnými stroji na horkou ražbu. Pomocí šroubu nebo tyče se závitem M10 raznici do zařízení budete moci uchytit. Některé stroje mají pro tento účel speciální držáky raznic. Pokud váš konkrétní stroj má jiné požadavky, dej mi prosím vědět.

Pošlete mi výsledný vzhled cejchu/raznice před zahájením výroby?

90 % návrhů, které mi pošlete, jsou v pořádku a není je potřeba dále upravovat. I přes to vám před zahájením výroby pošlu grafickou podobu jak bude cejch vypadat. Pokud je na zaslané grafice potřeba provést nějaké úpravy, vše s vámi vyřeším skrze mail/telefon. Následně vám spolu s objednaným cejchem přijde vzorek vypáleného motivu na dřevěné destičce.

Pro podrobnější informace o používání našich produktů si prosím přečtěte naše návody nebo mě kontaktujte pomocí tlačítka níže nebo e-mailem: info@cejchujeme.cz

kontakt